Home page

Slide Како Infinity Organization финансиски независни и слободни луѓе,
кои што со своето делување и творење
оставаат огромен придонес во општеството
создаваме успешни претприемачи,
лидери на 21-от век,

Бизнис на 21-от век

ВАШИТЕ ПРЕДНОСТИ

• старт без ризик
• слободна распределба на времето
• дејност независна од локацијата
• баланс на време поминато на работа и со семејството
• фер плаќање според учинок
• самостојна работа
• перспектива за финансиска независност

Новости

Успешни приказни

Без некое особено размислување и двоумење одлучи да стартува и во процесот беше во можност да ја дознава целосната големина и длабочина на визијата на овој неограничен бизнис...
borche
Борче Јакимов
Почнав со буквално без било какви предзнаења и познавање за овој бизнис и овој концепт на работење, но со верба, трпеливост и упорност за неколку години дојдов до навистина атрактивни месечни...
strasho
Страшо Тодоров
За само 7 месеци, со помош на менторскиот тим постигнав одреден резултат и на мојата банкарска сметка беа исплатени средства во висина нешто поголема од мојата редовна плата...
viber_image_2020-09-24_12-28-35
Љупка Гицова Коцев
Затоа донесов одлука дека оваа трка ќе ја истрчам до крај, без да запрам кога ќе се изморам, попат споделувајќи ја визијата на основачот Хуберт Фрајдл и моите ментори, македонскиот тим да биде најуспешен во компанијата.
zoran jakimov
Зоран Јакимов
Во моментов заработувам од продажбата на разни производи во целиот свет, а воедно им помагам и на другите да си го сменат животот и да станат финасиски независни и слободни луѓе.
kiril
Кирил Коцев
Дојдов до таа многу посакувана ситуација на независност , и со тек на време и работа да стигнам до мојата главна и единтвена цел – “ финансиски СЛОБОДЕН човек .
zoran josifov
Зоран Јосифов
Активен сум повеќе од 3 години. Веќе имам атрактивни месечни заработки (500€ + ) и сум на добар пат да станам финансиски слободен човек.
никола
Никола Тодоров
Моментално сум К2 но храбро ќе чекорам кон врвот, бидејки овој бизнис нема лимит. Само со овој бизнис ќе можам да имам финансиска слобода и ќе можам да го живеам животот како што сакам Јас.
mitko ris
Митко Ристовски
Тотално сум заљубен во овој бизнис и пред се овој бизнис е толку хуман и алтруистички што можам да кажам дека е единствен бизнис каде што колку повеќе помагаш толку си погоре на скалата на успехот
danco naseski
Данчо Насески
И затоа решив 100% да се посветам само на Lyconet и тоа да биде моја единствена работа, во моментов сум во кариерно ниво 3, сепак мојата цел е многу повисока не само финансиски туку заедно здружени да го направиме нашето општеството поубаво место за живеење.
darko nikolovski
Дарко Николовски
Во моментов, 100% сум фокусиран исклучиво на овој бизнис и со секојдневни препораки ја градиме компанијата и несебично им помагаме на што поголем број на своите блиски роднини, пријатели и познаници.
stanko janev
Станко Јанев
Постигнав кариерно ниво 2, со помош на моите ментори научив како мојот успех треба да го споделам со останатите кои што сакаат да имаат финансиска слобода и финансиска независност.
tanja petkov
Тања Петков
Постигнав кариерно ниво 4, за кратко време, напредокот беше се поочигледен и секој следен чекор поисплатлив, па затоа мојата визија стана подлабока и себе се гледам за брзо на самиот врв во оваа компанија.
aleks petkov
Александар Петков
Во овие две и пол години увидов дека овај бизнис ми овозможува мене и на моето семејство да станеме финансиски слободни луѓе. И нашата визија за во иднина е токму тоа.
tome iv
Томе Ивановски
Тоа што го видов преку оваа платформа е дека навистина нема лимит во заработките и ни овозможува неограничени достигнувања во секое поле од нашиот живот
petar stojanov 1
Петар Стојанов
Моја мисија е да продолжам упорно да ја работам ова работа и да ја пренесам ова идеја на што е можно на повеќе луѓе да ја сватат сериозноста на оваа работа и да им помогнам на што е можно поголем број на луѓе...
fejsal
Фејсал Алиу

8 чекори до успехот

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping